Hosgeldiniz! Anonymous
Özel Arama

NeyForum Buluşması...

Neyforum sitesiyele ilgili tavsiyelerinizi , şikayetlerinizi ve tebriklerinizi bekliyoruz.

Re: NeyForum Buluşması...

İleti USKUDARLI » 22 Ağu 2011, 08:20

Fakir yazdı:Bu arada Allah Ali Suat hocamdan razi olsun lakin TEK BASINA olan bir olay degil. Ali hocam olayin BASINI ceken arkadasimiz. Yani Olay ondan sorulur ama ona yardim edenler elbetteki oldu. Hic kimseyi saymasak bize o standi almamiz yardimci olan belediye calisanlarinin hakkini da yememek lazim. Bizlere guvenip, Neyforuma destek veririz demeselerdi standimiz olmayabilirdir.
Orada NEY ufleyen tum neyzen hocalarimiz destek vermislerdir. Standa duran arkadaslarimizda oyle. Yani bu bir takim isi di ama takimin basini Ali Suat hocam cekiyordu Allah ondan razi olsun.
Vesselam

Amin.
USKUDARLI

Yasadiginiz sehir: İstanbul-II (Anadolu)
Bulunduğu_ilçe: * Üsküdar İlçesi
Dogum_Tarihi: 01 Oca 1980

İleti neyhane » 22 Ağu 2011, 09:48

Fakir yazdı:Bu arada Allah Ali Suat hocamdan razi olsun lakin TEK BASINA olan bir olay degil. Ali hocam olayin BASINI ceken arkadasimiz. Yani Olay ondan sorulur ama ona yardim edenler elbetteki oldu. Hic kimseyi saymasak bize o standi almamiz yardimci olan belediye calisanlarinin hakkini da yememek lazim. Bizlere guvenip, Neyforuma destek veririz demeselerdi standimiz olmayabilirdir.
Orada NEY ufleyen tum neyzen hocalarimiz destek vermislerdir. Standa duran arkadaslarimizda oyle. Yani bu bir takim isi di ama takimin basini Ali Suat hocam cekiyordu Allah ondan razi olsun.
Vesselam

Amin cümlemizden razı olsun hocam. Fakir hocamın dediğine fazlasıyla katılıyorum bu iş ekip işi, öncüsü ben olsamda başarı hepimizin başarısı kimsenin hakkını inkar etmemek lazım. Şu güne kadar yanımda olan arkadaşlarım ve hocamlarıma çok teşekkür ediyorum. Özelliklede İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanımıza ve Personeline teşekkür ederim. Bize böyle bir imkan tanıdılar ve çok güzel bir organizasyonla sultanahmeti olması gereken havasına bürüdüler. iyisiyle kötüsüyle 22 gün geçti. Ama iyiydik, ama kötü en önemlisi ortada çok büyük bir emeğimiz var. Ramazan sonrası diğer güzel projlerle sizlerle beraber olma dileğiyle...

Muhabbetle...
Koskoca Alemde Yalnız Bir Kulum!
Kullanıcı avatarı
neyhane
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Yasadiginiz sehir: İstanbul-I (Avrupa)
Bulunduğu_ilçe: * Beylikdüzü İlçesi
Dogum_Tarihi: 06 Mar 1987

İleti neyhane » 22 Ağu 2011, 16:22

emrea yazdı:
USKUDARLI yazdı:Bence Standa daha dolu dolu olmalı idi sadece ney tanıtımı olmuş bu bizim açımızdan güzel lakin bu kadar geniş bir isim için biraz yavan kalmış.

Ortada bir emek var o neden ile Elinize sağlık maşallah.

Ney konusunda ise bence biraz daha fazla hem görsellik hemde Mevlevilik ile bağlantısının üzerinde durulmalı hatta ingilizce neyin ne olduğu hatta özellikleri bizim için öneminin ne olduğu olmalı mesneviden bahsedilmeli yani yapmak istedikten sonra yapılacak şey çok eleştirmek kolay bunları eleştirmek için değil fikir vermek için yazıyorum.

Ayrıca bunları yapan arkadaşlarımız muhtemelen düşünmüştür ama bizlerinde daha fazla destek olması lazım.

Neyforum Standı Olarak yapılmış İlk proje kapsamında Eksiksiz bir çalışma oluyor şahsen. Bilmiyorum Standa geldiniz mi bilemem Ancak İnsanların yaklaşımı Mevlevilik yönünden değil Ekseriyetle Ney VE Ney Nedir? konusunda olduğu için Böyle bir stand çalışmasına Mevleviliği de katmak biraz Ağır olur Diye düşünüyorum. Her Kültür eskisi gibi yürütülseydi eskisi gibi tanıtılsaydı heralde ne Neyzen kalırdı Nede Ney'e ilgi duyan.
Şahsi fikrime güvenerek söylüyorum ki, ilk stand çalışması olduğu için kesin eksiklikler vardır. Ancak şunu belirtmek gerekir ki Ali Suat ÖÇALAN(Neyforum yöneticisi) ne bu konu hakkında yardım eden, fikir sunan, görev alan olmadı. Tek başına büyük bir organizasyon başlatan ve yürüten olarak çok emek harcandı. İlerki projelerde Belki Mesnevilik konusunda da bir açılım olur olacaktır Muhakkak.
Ama Bilginiz var mı bilemem ama Şimdiki Standın İsmi (belediyenin isteği üzerine) KLASİK TÜRK MÜZİĞİ ENSTRUMANLARI TANITIM VE İCRA " NEYFORUM" ORGANIZASYONU.

Emre kardeşim çok teşekkür ederim. Bu başarı hepimizin başarısı hep birlikte bu yükün altından kalktık. Üsküdardan kalkıp günlerce bana yardıma geldiniz o kadar bunlar unutulmaz. hepimizin bir emeği var. Hepinizden Allah razı olsun. İyiki varsınız.

Muhabbetle...
Kullanıcı avatarı
neyhane
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti emrea » 28 Ağu 2011, 23:53

neyhane yazdı:
emrea yazdı:
USKUDARLI yazdı:Bence Standa daha dolu dolu olmalı idi sadece ney tanıtımı olmuş bu bizim açımızdan güzel lakin bu kadar geniş bir isim için biraz yavan kalmış.

Ortada bir emek var o neden ile Elinize sağlık maşallah.

Ney konusunda ise bence biraz daha fazla hem görsellik hemde Mevlevilik ile bağlantısının üzerinde durulmalı hatta ingilizce neyin ne olduğu hatta özellikleri bizim için öneminin ne olduğu olmalı mesneviden bahsedilmeli yani yapmak istedikten sonra yapılacak şey çok eleştirmek kolay bunları eleştirmek için değil fikir vermek için yazıyorum.

Ayrıca bunları yapan arkadaşlarımız muhtemelen düşünmüştür ama bizlerinde daha fazla destek olması lazım.

Neyforum Standı Olarak yapılmış İlk proje kapsamında Eksiksiz bir çalışma oluyor şahsen. Bilmiyorum Standa geldiniz mi bilemem Ancak İnsanların yaklaşımı Mevlevilik yönünden değil Ekseriyetle Ney VE Ney Nedir? konusunda olduğu için Böyle bir stand çalışmasına Mevleviliği de katmak biraz Ağır olur Diye düşünüyorum. Her Kültür eskisi gibi yürütülseydi eskisi gibi tanıtılsaydı heralde ne Neyzen kalırdı Nede Ney'e ilgi duyan.
Şahsi fikrime güvenerek söylüyorum ki, ilk stand çalışması olduğu için kesin eksiklikler vardır. Ancak şunu belirtmek gerekir ki Ali Suat ÖÇALAN(Neyforum yöneticisi) ne bu konu hakkında yardım eden, fikir sunan, görev alan olmadı. Tek başına büyük bir organizasyon başlatan ve yürüten olarak çok emek harcandı. İlerki projelerde Belki Mesnevilik konusunda da bir açılım olur olacaktır Muhakkak.
Ama Bilginiz var mı bilemem ama Şimdiki Standın İsmi (belediyenin isteği üzerine) KLASİK TÜRK MÜZİĞİ ENSTRUMANLARI TANITIM VE İCRA " NEYFORUM" ORGANIZASYONU.

Emre kardeşim çok teşekkür ederim. Bu başarı hepimizin başarısı hep birlikte bu yükün altından kalktık. Üsküdardan kalkıp günlerce bana yardıma geldiniz o kadar bunlar unutulmaz. hepimizin bir emeği var. Hepinizden Allah razı olsun. İyiki varsınız.

Muhabbetle...

Başarılar, iyilik ve yardımlaşmayla yürütülmelidir. Önemli olan Başlamaktır. Eğer İyilik ve Duru Dingin bir kalp ile başlarsan her daim dost olur yanında. İsim önemli değil(ahmet, Mehmet, emre vs.) Önemli olan iyi niyetin ;). Biz her daim Dostlarımıza yardım etmeye gönül veririz. Eyvallah Dost. lafı bile olmaz...
Okyanusda tek bir damla misali.
emrea
Moderatör
Moderatör

İleti muratdeu » 09 Arl 2011, 15:09

Bu konuda herhangi bir gelişme var mı acaba arkadaşlar?
Edep Ya Hu..!
muratdeu

Bulunduğu_ilçe: * Küçükçekmece İlçesi
Dogum_Tarihi: 03 Ekm 1986

İleti neyhane » 09 Arl 2011, 19:36

Şubat ayında neyforum istanbul buluşması düşünülmekte. Konuyla ilgili olarak gelişmeler forum sitemizde yayınlanacaktır.

Muhabbetle...
Kullanıcı avatarı
neyhane
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İleti muratdeu » 11 Arl 2011, 11:23

neyhane yazdı:Şubat ayında neyforum istanbul buluşması düşünülmekte. Konuyla ilgili olarak gelişmeler forum sitemizde yayınlanacaktır.

Muhabbetle...

Teşekkür ederiz.Merakla bekliyoruz.

Selamlar...
Edep Ya Hu..!
muratdeu

İleti Fakir » 13 Arl 2011, 05:40

bekliyoruz....
Kullanıcı avatarı
Fakir
Moderatör
Moderatör

İleti muratdeu » 16 Oca 2012, 00:24

neyhane yazdı:Şubat ayında neyforum istanbul buluşması düşünülmekte. Konuyla ilgili olarak gelişmeler forum sitemizde yayınlanacaktır.

Muhabbetle...

Şubat ayındaki buluşma ile ilgili gelişme var mıdır acaba?
Edep Ya Hu..!
muratdeu

İleti neyhane » 16 Oca 2012, 07:56

Şubat ayı ile ilgili olarak Kültür A.Ş. yle görüşmelere başlanmıştır. Şubat ayı olmaz ise mart ayına kaydırılacaktır. Konuyla ilgili net bilgiler geldiğinde sizleri bilgilendiricem.

Muhabbetle...
Kullanıcı avatarı
neyhane
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

ÖncekiSonraki

Dilek Öneri ve Şikayet

Kimler çevrimiçi