Hosgeldiniz! Anonymous
Özel Arama

Göçtü kervan

Ney sazı ile yaptığımız kayıtları burada toplayabiliriz.

Göçtü kervan

İleti ebshaq » 30 Ağu 2013, 22:44

Taksimide dilimiz döndüğünce yapmaya çalıştık değerli büyüklerimizin yorumlarını ve önerilerini bekliyorum..

ebshaq

Yasadiginiz sehir: Kocaeli
Bulunduğu_ilçe: * İzmit İlçesi
Dogum_Tarihi: 17 Ağu 1990

Re: Göçtü kervan

İleti nEyZenDeN » 03 Eyl 2013, 22:17

Sesler olgunlaşma sürecine girmiş hocam.üflemeye devam inşallah.Yalnız sanırım eseri ezberden üflediniz,notaya bakmadan.Çünkü bazı yerlerde yanlış nota bastınız.
"Derdin kendindendir bilmiyorsun, derman yine sendedir görmüyorsun, koskoca alem içinde yerleştirilmiş, sen kendini hala küçük bir şey mi zannediyorsun..."
Kullanıcı avatarı
nEyZenDeN
Moderatör
Moderatör

Yasadiginiz sehir: İzmir
Bulunduğu_ilçe: * Kemalpaşa İlçesi
Dogum_Tarihi: 11 Haz 1985

İleti ebshaq » 04 Eyl 2013, 00:17

Evet hocam bende öyle bir sıkıntı var eseri biliyosam notaya hiç bakmıyom daha doğrusu giriş notalarını cıkaramazsam ordan giriyorum devamı geliyo.Yanlış bişey galiba.6 ay falan gittim kursa su son 3 aydır kurs kapalı kendi kendime demlenmeye çalışıyorum 4 gözle bekliyorum 2-3 hafta sonra acılacak.Hocam benim bir sorum olcak kursta toplam 4 tane eser gectik yanlış anlaşılmak istemem ama bakınca nota kağıdına hiç zorlanmadan o tarzda eserleri cok rahat çıkarabiliyorum.Ama kurstaki diğer arkadaşlar biraz zorlanıyo muhtemelende aynı devam etcek kesinlikle yanlış anlaşılmasın Erdoğan AKKANAT hocamdan ders alıyoruz çok değerli bir insanallah ona uzuun ömürler versin.. ben bu işe hevesle başladım ama hevesten cıktı hayatımın bir parçası oldu bana önerebileceğiniz bir çalışma yöntemi varmıdır yada nasihatiniz..saygılar
vesselam
ebshaq

İleti güzeran » 31 Oca 2014, 02:57

kayıt silinmiş dinleyemedim. Nacizane tavsiyem bu işe girdiysen nota okuma işini hafife alma, birşey kaybettirmeyeceği gibi çok şey kazandıracağını zamanla göreceksin.. İleride yeri geldiğinde bir mevlevî ayini icrâ edeceksin, nerden baksan 1 saat üfleyeceksin, 10 küsur sayfalık eser, nereye kadar ezberleyeceksin..Bu sebeple nota okumanı geliştirmeye bak..Erdoğan Hoca cuma günleri mevlevi ayini çalıştırmaya başladı sarı konakta, ney ile katılmasan bile bence dinlemeye gel.."Ben bu işi yapacağım" diyorsan bunları bilmeli ve dinlemelisin, başlarda tanımayanlar için zordur ayin dinlemek ama "bu işi yapacağım" diyenlerin muhakkak bilmeleri gerekmekte...Katılmak istersen ister hocaya ulaş ister bana ulaş, 5553688337
güzeran
Moderatör
Moderatör

Dogum_Tarihi: 01 Oca 1985

İleti ebshaq » 01 Şub 2014, 23:21

ilginiz için teşekkür ederim videoları arkadaşım sılmıs onun hesabı ıdı youtubedakı.
Kursa devam ediyoruz cumartesi günleri Erdoğan hocayla bu hafta hasta idi Allah acil şifa versin cuma günü derslerini yeni duydum yeni başladı herhalde sorarım hocama cuma günü gelir tanışırız inş..
ebshaq

İleti ebshaq » 01 Şub 2014, 23:31

buyrun hocam yeni yükledim buna o değerli yorumlarınızı bekliyorum :)
ebshaq

İleti güzeran » 11 Şub 2014, 01:53

Nacizane ilk başta diyeceğim maşallah iyi bir neyzen olacaksın ilerde ama şimdiden metronom ya da usül programı ile çalışmayı dene, biraz zamanları kaçırıyorsun..sesler fena değil ama daha pişireceğiz..bazı yerlerde de doğru sesleri zamanla basacaksındır..ne kadar süredir ney üflüyorsun? çokça çalışmamız lazım, günde en az bir saat..sana diyorum bakma ben uygulayamıyorum...mümkünse 3 saat 4 saat çalış...derse gelirsen de görüşürüz inşallah, tanbur ile katılıyorum cumaları.
güzeran
Moderatör
Moderatör

Dogum_Tarihi: 01 Oca 1985

İleti ebshaq » 14 Şub 2014, 02:02

1 yıl 2 ay oldu baslayalı hocam geçen hafta yoktunuz ben ney ile katılmıyorum dinlemeye geliyorum kısmetsede bugun gelcem inş
ebshaq

Ney kayıtlarımız

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir