Hosgeldiniz! Anonymous
Özel Arama

Ney sesi ile problem

Cevabını bulamadığınız sorularınızı burada paylaşalım.

Yetkili: emrea

Ney sesi ile problem

İleti zeki007 » 08 Eyl 2017, 17:07

2 hafta oldu ney alalı, konser veren bi arkadaştan kontrol ettirdim sesler tam çıkıyor dedi.
Ney de problem yok, ancak köyde olduğumdan tek başıma mecburen çalışmaya gayret ediyorum, bi şekilde ses çıkarıyorum, ancak internette ney üflerken dudağın şekli ve konumu hakkında ve de başparenin küçük yarıçapının dudak çizgilerine değmesi veya çizgilerin 1-2 milim altında tutulması vs gibi farklı farklı gösterimler var, endişem şu, denilene göre yanlış üfleme yapılırsa bir daha değiştirmek zor oluyormuş, bu yüzden doğru bi dudak tekniği ile üflemek istiyorum.
Şimdi ses çıkarıyorum hatta temel notaları yapabiliyorum kanaatimce. Ama çıkan sesin örneğin sol çıkaracam ama bu sol doğru mu çıkıyor bilmiyorum, cep telefon programı gibi bişey var mı kontrol için.
Bir de neye üflerken dudağım nasıl olacak, başpare çapını nasıl yapmam gerekiyor, illaki tek stili mi var üflemenin, isim vermek doğrumu bilmiyorum ama neyzen.com gösterilen üfleme şekli bana imkansız gibi geliyor, başpare çapı dudağıma sığmıyor, ağzım küçük, şayet ses çıkarabiliyorsam o şekilde devam mı etmeliyim.
Yardımcı olursanız sevinirim.
zeki007

Yasadiginiz sehir: Batman
Bulunduğu_ilçe:
Dogum_Tarihi: 25 Eyl 2000

Re: Ney sesi ile problem

İleti zeki007 » 11 Eyl 2017, 19:25

O kadar okunmasına rağmen kimse cevap vermiyor, çok güzel yardımlaşma örneği tebrik ediyorum. Forum niye var o zaman anlamış değilim.
zeki007

Yasadiginiz sehir: Batman
Bulunduğu_ilçe:
Dogum_Tarihi: 25 Eyl 2000

NEY sazı ve SORULARINIZ

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir