Hosgeldiniz! Anonymous
Özel Arama

Kemal Melikoglu (Rüzgar)

Bu bölümde 10 Soruda Neyforum Üyelerini tanıyoruz.

Kemal Melikoglu (Rüzgar)

İleti neyhane » 16 Nis 2011, 23:57

10 Soruda Neyforum Üyelerimizi tanıyoruz

Bu Programa katıldığınız için Neyforum ailesi olarak size teşekkür ederiz.
Amacımız birbirimizi çok daha yakından tanımak
kemalmelikoglu.jpg
kemalmelikoglu.jpg (102.5 KiB) 3242 defa görüntülendi

1-Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

uMerhaba ben Kemal, Almanya da dogdum ve Istanbul da büyüdüm daha sonra evlilik münasebetiyle dogdugum yere geri döndüm.Su an meslegim üzerine bir firmada calismaktayim.Evli ve iki cocuk babasiyim.

Neyforum.Biz Kullanıcı İsminiz: uRüzgar
İsim: uKemal
Soy isim: uMelikoglu
Doğum yeri: uAlmanya/Roth
Doğum Tarihi: u08.08.1975
Bulunduğunuz Şehir: uAlmanya/Plüderhausen
Mesleğiniz: uMatbaaci

2-Ney ile tanışıklığınız nasıl başladı?

u Bir Enstrüman´la ugrasmak istiyordum hep,Gitar´i düsündüm ilk önce, sonra bana hitap etmedini anladim.
Ney´in sesi beni hep mest ederdi ve tanisikligim böyle basladi,Mevlam nasip ederse ömrümün sonuna kadar Ney´imle beraber olmak istiyorum.

3-Ne kadar zamandır ney sazı ile ilgileniyorsunuz?
uYaklasik bir senedir Ney üflemeye calisiyorum.

4-Öğrenme aşamasında hangi metodu kullanıyorsunuz?
(ney metod kitabı, internet sayfaları, bir ney üstadı, kendi kendime)

uBir Ney üstadindan ögrenmeye calisiyorum.

5-Ney öğrenme aşamasında karşılaştığınız bir sorun oldumu? nelerdir?

uEvet,yeterince nefes depolayamiyorum ve nota takibim hala zayif.

6-Ney dışında başka enstrüman çalıyormusunuz? Hayir ise Neden başka bir saz değil de ney? Ney üflemeseydiniz hangi enstürmanı seçerdiniz?

uBaska bir Enstrüman calmiyorum,Ney beni baksa diyarlara götürüyor,türk müsikisini tanidiktan sonra Tanbur´da hosuma gitmeye basladi.

7-Ney sizin için ne ifade ediyor? Sizce neyzen olmak nedir?

uAslinda sakaci bir insanimdir fakat Ney bana biraz olgunluk ve disiplin hissi veriyor.Daha neyzen olamadim, yeterli bilgimin olmadigi konuda yorum yapmayi istemiyorum.Mevlam nasip ederse bende neyzen gibi neyzen olmak istiyorum insaAllah. Bu soruyu da Allah nasib ederse neyzen ruhu ile cevaplamak isterim.

8- Sizce müzik nedir?

uMüsik,bence insan ruhunun ta kendisidir.Ruh´suz bir beden olmayacagi gibi,müziksiz bir insaninda olmayacagini düsünüyorum,acizane.

9-Tavrından etkilendiğiniz bir neyzen var mı? Üflemekten en çok keyif aldığınız eser tipi hangisidir?
(klasik eserler, enstürmantal eserler, tasavvuf müziği, günümüz müziği)

uHalil Dikmen ve Niyazi Sayin efendiler.Keyif aldigim eserler,Klasik,entrümantal ve Tasavvuf müsikisi.

10- Bütün bu ney sazı ile ilgilendiğiniz zaman içerisinde ne öğrendiniz? Ney size ne
kattı?

uNey dersi aldigim üstad bir Istanbul bey efendisi ondan temiz bir Türk´ce ögreniyorum.Almanya´da buna cok ihtiyac var dilimiz burada büyük bir erezyon icerisinde.En önemlisi üstadimdan Halil Dikmen efendiyi ve Ney´i ögreniyorum.Ney´in bana katkisi, müzigin güzelligine, yasamda ihtiyac oldugunu gösterdi.

Neyforum.BİZ ailesi adına Kemal Melikoglu beyefendiye tesekkür ederiz

Tesekkürler
Koskoca Alemde Yalnız Bir Kulum!
Kullanıcı avatarı
neyhane
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

Yasadiginiz sehir: İstanbul-I (Avrupa)
Bulunduğu_ilçe: * Beylikdüzü İlçesi
Dogum_Tarihi: 06 Mar 1987

10 Soruda Neyforum Üyeleri

Kimler çevrimiçi